Pacienti polikliniky řeší problém: Kde zaparkovat automobil?

Zdroj: Hradecký deník

parkovani-parkoviste-stani-automobil-zavora-poliklinika2-slezske-predmesti121113-hk_galerie-980Jedenáct míst na jednom parkovišti. Zbytek aut se musí vměstnat do okolních ulic. Poliklinika na Slezském Předměstí řeší problém, kde parkovat. „Moje matka musela zrušit návštěvu. S bratrem jezdili kolem hodinu,“ popisuje Dana Beňaková. Její matka má přitom průkazku ZTP.

Podle Roberta Bezra, prokuristy Lékařského sdružení, které polikliniku provozuje, je však na scéně i další potíž. Také lékaři, sestry a personál často neví, kde zaparkovat. K dispozici mají pár míst na dvoře a šestnáct za závorou vedle hlavního vchodu – přitom 
v budově je kolem sta ordinací plus další provozovny.

„Víme o tom, že je to velký problém,“ netají Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro rozvoj města.

Situace se navíc zřejmě ještě zhorší ve parkovani-parkoviste-stani-automobil-zavora-poliklinika2-slezske-predmesti121113-hk2_galerie-980chvíli, kdy podle plánu přibude křídlo hotelu Alessandria, jež by mělo stát směrem k poliklinice. Vjezd na parkoviště do Orebské vezme podle všeho další možnosti právě na této ulici.

Jak z toho ven?

Poliklinika by chtěla vytvořit plochu za budovou, na níž by přibylo dalších šestnáct míst. V současnosti o tom podle prokuristy Bezra 
jedná s odborem životního prostředí magistrátu.

V příštím roce také přibude parkoviště naproti hospodě Stoletá, před křižovatkou ulice bratří Štefanů a Kladské. „Budou tam místa pro osoby se zdravotním postižením. Snad to pomůže,“ říká náměstek Vedlich.

Tato rekonstrukce nakonec dopadla tak, že místo 50-ti aut tam „legálně“ může dnes parkovat jen 25, čímž se situace ještě zhoršila.

Po hodině kroužení lékaře zrušili

Dana Beňaková v dopisu Hradeckému deníku popsala zkušenost 
s parkováním u polikliniky na Slezském Předměstí.

„Ve druhé půli října vezl bratr matku na vyšetření. Přestože byla objednána, nakonec se musela lékařce omluvit. Hodinu jezdili dokola – nebylo kde zastavit, ani v okolních ulicích. A to matka má průkazku ZTP, značku jsme měli na autě.

Je tam sice parkoviště vzadu, ale tam je závora, tam se nesmí.

Další závora je vepředu, nalevo od hlavního vchodu, tam také běžný pacient nesmí. A zbytek? Plno, většina aut je pracovníků banky.

parkovani-parkoviste-stani-automobil-zavora-poliklinika2-slezske-predmesti121113-hk4_galerie-980Copak vozíčkář může zastavit někde na druhém konci města? Nevím jak kdo, ale nechat člověka na vozíku bez pomoci sedět přede dveřmi a jet s autem někam? To může říct jedině „nečlověk“.

Myslel vůbec někdo, když dával na ta dvě další místa závory? Je to přece zdravotnické zařízení, dá se tedy předpokládat, že tam budou chodit především lidé nemocní a také imobilní. Byť je část budovy pronajata bance, sekáči a bůh ví komu ještě. Nehledě na to, že se prodejci roztahují na lavicích hned u vchodu a sedícího člověka odtamtud jednoduše vyhodí.“

Více zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..