Rekonstrukce ulice Bratří Štefanů

03
Alessandria a přilehlé plochy – obr. 1

Ve středu 17. února 2016 od 18 hodin v hotelu Alessandria se konala Veřejná schůze občanů městské části Slezské Předměstí – jih s vedením města. Na programu bylo mimo jiné „drobnosti“ jako stezka pro pěší k Ternu a malování přechodů a umístění kontejnerů na tříděný odpad i nenápadné jednání o rekonstrukci ulice Bratří Štefanů (chodníky a přechody).

Město přišlo s tím, že zkusí lidem vnutit studii starou přes 10 let, kde se řešila rekonstrukce chodníků a přechodů v ulici Bratří Štefanů. Mladších účastníků bylo málo, zřejmě proto, že pracují a večer tráví kroužením autem po Slezském, aby našli místo. Proto bylo málo jedinců, kteří se nebáli opravdu zvednout ruku a zeptat se, jak vlastně řeší parkování!

Ano, je to asi blbost řešit parkování při projednávání rekonstrukce chodníků a přechodů. Ale možná málokdo si uvědomuje, že všichni v této ulici parkujeme na chodnících. To ani nezmiňuji návštěvníky Poliklinik, restaurací, hospod, „Sociálky“, Allesandrie či nebohých návštěv lidí co tu bydlí.

Místo využití zelené plochy u Alessandrie (obr.1), kde by to nejspíše vadilo nejmenšímu počtu lidí, tak se tu bude budovat další část hotelu. Dokážete si představit, jaká dopravní zátěž to pro tuto oblast bude do budoucna? Správa sociálního zabezpečení sice má vedle sebe celkem velké parkoviště, ale zdaleka nepokryje pomalu ani obyvatele z okolních domů, natož aby vykryla dopravní špičku při otevíracích hodinách OSSZ, Allesandrie, Polikliniky 2 a Mateřských škol v okolí.

02
Zelená plocha u Slavíčkovi ulice – obr. 2

Když na náš dotaz reagoval vedoucí odboru hlavního architekta HK Ing.arch. Petr Brůna, samozřejmě zmínil, že o „deficitu“ vědí. Zmínil také, že by situaci vyřešil třípatrový parkovací dům místo parku u Slavíčkovi ulice (obr.2). Je to jediná větší zelená plocha v této oblasti, kam mimo jiné chodí i děti z MŠ Slavíčkova. Takže by tu již zbylo jen hřiště u Třebechovické ulice, kde je 1/3 vybetonovaná a díky zrušení malých hřišť u domů v okolí je kapacitně pro všechny děti z okolí nedostačující, nebo můžeme zajít do parku Stoletá, kde si vychutnáme dopravní tepnu V. Nejedlého.

Jinak ale abych se vrátil k Bratří Štefanů, pro přilehlé bytové domy je tu nyní téměř 100… pardon, po rekonstrukci u posledního věžáku je to již jen cca 69 parkovacích míst. Samozřejmě je tu ještě tankodrom v ulici Tichá, kam se naskládá asi 24 aut a příkopy u silnice pojmou taky asi 7-10 aut. Takže sem dokážeme natlačit asi 103 aut. Když vezmeme v úvahu omlazování obyvatel v těchto domech, do budoucna tu může být minimálně 1 auto na bytovou jednotku. Když vezmeme POUZE přilehlé domy, kterých je 6, vychází to tedy na 288 aut. Přičtěte ale přes den ostatní instituce, podniky a ostatní dopravu… Kdy už to někdo začne řešit opravdu odpovědně?

Více zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..